Age Miracle

Prínos výživových doplnkov a pravda o nich

výživové doplnky Skeeneffect
výživové doplnky Skeeneffect
Legislatíva výživové doplnky definuje ako potraviny na doplnenie prirodzenej stravy, ktoré sú koncentrovanými zdrojmi živín alebo iných látok s výživovým alebo fyziologickým účinkom, čiže účinkom ovplyvňujúcim zdravie. Už z definície teda nie sú liekmi. Výživové doplnky sú určené len na udržanie zdravia (zdravého) človeka v rámci jeho pestrej stravy.

Potrebuje zdravý človek vôbec brať výživové doplnky?

Nech sú dôvody akékoľvek, zobanie piluliek s vitamínmi, minerálmi, olejmi, antioxidantami a rôznymi aktívnymi látkami sa stalo bežnou súčasťou zdravého životného štýlu. Pre niektorých sú poistkou pre prípad nie úplne zdravej a vyváženej stravy. Iní ich berú preto, lebo chcú mať zdravie ešte pevnejšie.  

výživové doplnky Skeeneffect

Hovorí sa totiž, že každý potrebný mikronutrient vieme získať z pestrej stravy. Je to pravda? 

Dokonca aj ľudia, ktorí každý deň jedia vyváženú a výživnú stravu, môžu mať nutričné medzery v príjme živín. Ukazuje sa, že v súčasnosti má väčšina obyvateľstva nedostatok živín a nespĺňa odporúčaný denný príjem základných výživných látok. Požiadavky na ich príjem sa menia počas každej etapy života, na základe biologických rozdielov, úrovne aktivity a mentálneho zdravia. Existuje na to mnoho dôvodov, ako sú napríklad zdravotné predpoklady, problémy s absorpciou živín, výber potravín a meniace sa poľnohospodárske postupy, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu pôdy a následne dostupnosť výživných látok. V takomto prípade, je vhodné siahnuť po výživovom doplnku.

Všetky doplnky výživy sú bezpečné a účinné?

Pravdou je, že nie všetky doplnky výživy sú bezpečné a účinné. Mnoho na trhu dostupných prípravkov nemá za sebou dostatočný výskum alebo reguláciu, takže neexistuje žiadna záruka ich bezpečnosti či želaného účinku. Pri výbere doplnkov výživy by ste mali siahnuť po takých , ktoré sú podložené výsledkami výskumov či dôkazmi o svojej nezávadnosti a sú v súlade s požiadavkami  inštitúcií, ktoré zodpovedajú za  reguláciu výživových doplnkov.

výživové doplnky Skeeneffect

Čím viac doplnkov výživy, tým lepšie?

To nie je pravda. Príliš veľa doplnkov výživy môže byť pre vaše telo nebezpečné a môže spôsobiť nežiaduce účinky. Veľa prípravkov obsahuje vysoké dávky určitých látok, ktoré môžu byť toxické, ak sa užívajú v nadmerných množstvách. Preto by ste mali brať len také doplnky výživy, ktoré sú odporúčané odborníkmi na výživu a ktoré sú v súlade s vašimi individuálnymi potrebami.

Aké sú nové  trendy v aktívnych látkach?

Z pohľadu vedy je stále evidentnejšie, že čo sa týka našej fyziológie a zdravotných nárokov, je každý z nás iný.  Zdravotné potreby sa u každého človeka líšia a počas života sa menia. Pohlavie, vek, etnická príslušnosť a životné fázy, ako je tehotenstvo alebo menopauza, ovplyvňujú potrebnú nutričnú podporu.

Jedným z cieľov vedcom zaoberajúcich sa zdravou výživou, je lepšie pochopiť, aký vplyv má náš individuálny mikrobióm na spôsob, akým naše telo reaguje na potraviny a nájsť efektívny spôsob, ako doplniť to, čo nám v strave chýba prostredníctvom výživových doplnkov. Doplnky majú schopnosť zasiahnuť tam, kde vaša strava zaostáva, ale je dôležité si uvedomiť, že nie sú náhradou zdravej stravy.

výživové doplnky Skeeneffect

Je potešujúce, že vedci prichádzajú s novými vedeckými poznatkami, ktoré  sa prenášajú do reality. V oblasti vývoja výživových doplnkov prichádza k míľovým krokom v objavovaní nových surovín, ktoré stále prijateľnejším a efektívnejším spôsobom dopĺňajú ľudskému telu tie správne látky a energiu

Tieto trendy zachytávajú aj  Skeeneffect  výživové doplnky, ktorých účinky sa prejavujú aj na pleti a v kombinácii s pleťovými krémami Skeeneffect prinášajú už po prvom týždni užívania viditeľné účinky:

Eternalyoung® bol špeciálne vytvorený na základe rozsiahleho výskumu a predstavuje holistický prístup k podpore kvality pokožky zvnútra. Môže sa pochváliť harmonickým spojením rastlinných extraktov z granátového jablka, sladkého pomaranča, púštneho ženšenu a exotickej rastliny gotu kola, ktoré boli starostlivo vybrané pre svoje synergické účinky na omladenie pleti. Eternalyoung® udržuje pleť v mladšom stave tým, že odďaľuje procesy starnutia buniek.

Zeropollution® je plne prírodná patentovaná zložka, ktorá poskytuje ochranu pokožky zvnútra pred účinkami znečisteného ovzdušia. Ide o kombináciu 4 bylinných extraktov: list rozmarínu, list olivovníka, list Lippia citriodora a kvet Sophora japonica, ktoré pôsobia synergicky a vzájomne sa dopĺňajú, aby chránili a opravovali poškodenie pokožky spôsobené znečistením a vystavením UV žiareniu.

Nutroxsun® predstavuje inovatívnu kombináciu rastlinných extraktov na ochranu pred slnkom. Vďaka svojim unikátnym účinkom získal ocenenie ingrediencie roka 2022 v kategórií „Krása zvnútra“ („Beauty Inside“) v prestížnej súťaži Nutraingredients-USA Awards. Biologicky aktívne látky v podobe fenolov a diterpénov z rozmarínu a flavonoidov z grapefruitu. Týmto rastlinám slúžia primárne na ochranu pred škodcami a pomáhajú im adaptovať sa na náročné svetelné podmienky prostredia. Vyznačujú sa však veľkou antioxidačnou aktivitou a vo vzájomnej kombinácii pôsobia nielen na úrovni buniek, ale dokážu preniknúť až k DNA a ochrániť ho tak pred poškodením.

Viac si o týchto látkach môžete prečítať v blogových článkoch na www.skeeneffect.sk