Age Miracle

Odhaľte tajomstvo zdravej pleti: Kyselina hyalurónová a jej úloha v hydratácii

hydratácia pleti skeeneffect
hydratácia pleti skeeneffect
Hydratácia pokožky je kľúčom k zdravej pleti a mali by ste na ňu prihliadať počas každého ročného obdobia. Filozofia našich krémov radu Skeeneffect je postavená na hydratácii a ich patentované zloženie kyseliny hyalurónovej sme navrhli tak, aby pleti poskytovali optimálnu hydratáciu. Sviežu a žiarivú pleť tak dosiahnete veľmi ľahko. 

Prečo je hydratácia pleti dôležitá? Je kľúčová k udržaniu zdravej, mladistvej a v neposlednom rade aj odolnej pleti. Zabezpečuje optimálnu hladinu vlhkosti, zabraňuje šupinateniu a podráždeniu pleti a chráni ju pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, ako je slnečné žiarenie, znečistenie či mráz. 

V rámci správnej hydratácie je dôležité používať vhodné kozmeceutiká. My odporúčame Skeeneffect! Prečo? Obsahujú väčšie množstvo kyseliny hyalurónovej v porovnaní s inými prípravkami, vďaka čomu si presadili prvenstvo v oblasti hydratácie pokožky. 

Čo je kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina v pokožke a v tele, ktorej obsah vekom klesá. Ak ju zaradíte do svojej rutiny starostlivosti o pleť, zachováte si mladistvý vzhľad pokožky

Táto jedinečná zložka poskytuje štrukturálnu a biochemickú podporu okolitým bunkám, čo je nevyhnutné pre správnu štruktúru bunkovej kostry. Pomáha udržiavať vlhkosť v očiach, premazáva kĺby a znižuje zápaly.

Vedeli ste, že: úlohou kyseliny hyalurónovej je podporiť prirodzenú bariérovú funkciu pokožky? Zároveň udržiava bunkovú vlhkosť, aby bola pokožka zdravá.

Kyselina hyalurónová a Skeeneffect 

Kyselina hyalurónová v našich krémoch Skeeneffect má okamžité a dlhodobé účinky na pokožku – dokáže viazať 1 000-násobok svojej hmotnosti vo vode, vďaka čomu vám môže poskytnúť viditeľný liftingový, rozjasňujúci a vypínací efekt.

Aká je bezpečnosť a znášanlivosť kyseliny hyalurónovej?

Keďže kyselina hyalurónová sa prirodzene vyskytuje v našom tele, nepredstavuje nebezpečnú alebo škodlivú zložku. Je nielen vhodná, ale aj nevyhnutná pre každého, kto sa venuje starostlivosti o pleť a chápe dôležitosť hydratácie a ochrany funkcie svojej kožnej bariéry. Starnúca a podráždená pokožka prirodzene stráca vlhkosť a pružnosť. Tú však kyselina hyalurónová pomáha naplno obnoviť.

hydratácia pleti skeeneffect

Existuje rozdiel medzi jej formuláciami?

Nie všetky prípravky s kyselinou hyalurónovou sú vytvorené rovnako. Vysokokvalitná kyselina hyaluronová je veľmi drahá zložka, a preto má väčšina iných krémov nízku dávku. Vysokoúčinné prípravky radu Young AgeAgeless  a AgeMiracle v našej ponuke sú na báze kyseliny hyalurónovej a skladajú sa z troch kľúčových faktorov, vďaka ktorým majú vysokú účinnosť:

  • Prvým je, aby krém obsahoval kyselinu hyalurónovú v najvyššej, optimálnej a vstrebateľnej dávke alebo koncentrácii. To je dôležité najmä z hľadiska, aby bol schopný prejsť cez kožnú bariéru a dostať sa do dermis – strednej vrstvy kože.
  • Druhým podstatným faktorom je, aby kyselina hyalurónová v našom kréme bola syntetizovaná so správnou rovnováhou molekulových hmotností (nízka, stredná a vysoká) a aby krém efektívne pôsobil v povrchových aj hlbších vrstvách pokožky.
  • A posledným tretím faktorom je, že krém Skeeneffect obsahuje primiešané ďalšie aktívne zložky napr. proti starnutiu pokožky, o ktorých je vedecky známe, že kyselina hyalurónová je pre tieto látky úžasným penetračným prostriedkom.

Ako to funguje v krémoch Skeeneffect?  

V našich prípravkoch sú spojené malé molekuly kyseliny hyalurónovej so strednými a väčšími molekulami, ktoré plnia rôzne funkcie v pokožke. Molekuly s vysokou hmotnosťou poskytujú okamžitú intenzívnu hydratáciu povrchovým vrstvám pokožky, stabilizujú ochrannú bariéru pokožky, znižujú stratu vody zvnútra pokožky a hĺbkovo hydratujú jej povrch pre viditeľný vyhladzujúci, spevňujúci a osviežujúci účinok.

Ľahká textúra a vstrebateľnosť

Kyselina hyalurónová s nízkou molekulovou hmotnosťou preniká do hlbších vrstiev pokožky a zaisťuje, že kožné bunky dostávajú od začiatku optimálnu výživu. Koncentrácia kyseliny hyalurónovej v našich krémov bola zvolená tak, aby mala optimálnu penetráciu, účinnosť a príjemný pocit na pokožke – jej ľahká textúra sa ľahko vstrebáva a nezanecháva na povrchu pokožky lepkavý film.

Nezabúdajte: Krémy Skeeneffect sú tiež zmiešané s inými aktívnymi látkami. Napríklad, s mimoriadne výživnými a silne antioxidačnými zlúčeninami, ktoré pomáhajú chrániť a upokojovať podráždenie a zároveň zvyšujú funkciu kožnej bariéry a celkové zdravie pokožky.

hydratácia pleti skeeneffect

Zvyšuje obsah kolagénu

Úlohou kyseliny hyalurónovej v Skeeneffect produktoch je tiež zvyšovanie obsahu kolagénu. Zároveň účinne redukuje vrásky a bojuje proti kožným atrofiám. Zmes kyseliny hyalurónovej má silné protizápalové účinky a v neposlednom rade podporuje tvorbu kožného mikrobiómu. Udržiava rovnováhu mikroorganizmov nachádzajúcich sa v kožnom mikrobióme, vďaka čomu nedochádza k tvorbe kožných problémov. 

Čo dodať na záver? 

Krémy Skeeneffect vám zabezpečia okamžité aj dlhodobé účinky na posilnenie pokožky; v krátkodobom horizonte majú viditeľný liftingový, rozžiarujúci a vyhladzujúci efekt. Z dlhodobého hľadiska kyselina hyalurónová v Skeeneffect krémoch posilňuje prirodzenú bariérovú funkciu pokožky, znižuje transepidermálnu stratu vody a robí ju pružnejšou či menej náchylnou na starnutie a tvorbu vrások. 

Chcete aj vy zažiť jedinečné účinky kyseliny hyalurónovej na vlastnej koži? Vyskúšajte naše Skeeneffect krémy a výživové doplnky, ktoré zabezpečia vašej pleti nielen dokonalú hydratáciu, ale najmä mladistvý a svieži vzhľad.