Ageless

Naša reakcia na komentáre pod príspevkom o pigmentových škvrnách

pigmentové škvrny skeeneffect
pigmentové škvrny skeeneffect

Náš nedávny blog článok na tému „PIGMENTOVÉ ŠKVRNY TRÁPIA VŠETKY VEKOVÉ SKUPINY! TAKTO SA ICH ZBAVÍTE“, vyvolal na Facebooku polemiku o tom, ako pigmentové škvrny odstrániť a či je to vôbec možné. 

Ako je zrejmé, tmavé škvrny sú výsledkom nadprodukcie a hromadenia melanínu – kožného pigmentu, ktorý robí pokožku tmavšou. Môžu byť aj dôsledkom poškodenia voľnými radikálmi. Ide o nestabilné molekuly, ktoré napádajú zdravé bunky a v konečnom dôsledku spôsobujú starnutie pokožky.

Nebojovať, ale prijať?

Tmavé škvrny sa bežne objavujú s pribúdajúcim vekom. Často sú dôsledkom vystavenia sa slnečnému žiareniu v minulosti. Môžu však byť aj sprievodným javom niektorých kožných ochorení, liekov a určitých zdravotných ťažkostí.

Tmavým škvrnám sa nemusí dať úplne zabrániť, nebolia a majú rovnakú štruktúru ako zvyšok pokožky. Väčšinou nepredstavujú žiadne zdravotné riziko. Nemusíte sa ich teda zbavovať a ako mnohé z Vás písali, treba ich prijať. 

Toto sú možnosti odstránenia

Niektoré tmavé škvrny, napríklad tie spôsobené akné, môžu časom samé vyblednúť. Iné je možné úplne odstrániť lokálnymi prípravkami, ktoré však môžu vyžadovať niekoľkomesačné používanie. Kozmetické zákroky, ako je kryochirurgia, laserové ošetrenie a chemický peeling, môžu tmavé škvrny úplne odstrániť, ale nemusia byť vhodnou voľbou pre ľudí s citlivou pokožkou.

Skeeneffect pigmentové škvrny

Keďže najčastejšou príčinou vzniku hyperpigmentácie je vystavenie sa UV žiareniu, najlepšou prevenciou je ochrana voči slnku. Riziko vzniku pigmentových škvŕn môžete znížiť, okrem používania krémov s UV faktormi, aj látkami obsiahnutými vo výživovom doplnku a kréme Skeeneffect ageless.

Látka Nutroxsun® a jej vlastnosti

Produkty Skeeneffect obsahujú látku Nutroxsun® – najlepší prírodný doplnok pre lokálne opaľovacie krémy, ktorý slúži na zlepšenie vzhľadu vašej pokožky. Ide o prírodnú kombináciu výťažkov zo stredomorského rozmarínu a grapefruitu, ktorá chráni pokožku zvnútra pred nepriaznivými vplyvmi prostredia. Výživový doplnok je výhodným doplnením ku krému na opaľovanie.

Nutroxsun® podávaný 1 hodinu pred vystavením sa slnečnému žiareniu pomáha koži rýchlejšie sa zotaviť. Zároveň znižuje reakciu erytému vyvolanú UV žiarením, a to už od prvého dňa požitia prípravku.

Nezabúdajte: Erytém je akútny zápal kože, ktorý je vyvolaný časťou ultrafialového žiarenia slnečného svetla pri nadmernom slnečnom žiarení.

Udržanie zdravej pokožky

Konzumácia výživového doplnku s látkou Nutroxsun® výrazne zvyšuje individuálnu minimálnu erytémovú dávku (MED). Toto zvýšenie je kumulatívne a časom sa zvyšuje.

Nutroxsun® pomáha zlepšiť reakciu pokožky na malé množstvo oxidačného stresu spôsobeného UV žiarením, čím sa znižuje riziko hyperpigmetácie. Taktiež znižuje hĺbku vrások a zvyšuje pružnosť pokožky, pričom jej dodáva antioxidanty. Vďaka týmto vlastnostiam udržiava optimálne zdravie pokožky, ktorá bola poškodená UV žiarením.