Age Miracle

Kvalitná rutina starostlivosti o pleť: Ako si ju nastaviť?

starostlivosť o pleť rutina
starostlivosť o pleť rutina
Túžite po zdravej a žiarivej pleti? Kľúčom k úspechu je nájsť dokonalú rutinu pre konkrétne váš typ pokožky. To je však častokrát ľahšie povedať, ako urobiť. Existujú stovky odporúčaných produktov starostlivosti o pleť, tisícky trikov a tipov od odborníkov. Preto je ťažké nájsť vhodný spôsob kvalitnej rutiny starostlivosti o pleť.

Každému človeku vyhovuje iný spôsob rutiny starostlivosti o pleť. Všetko závisí aj od konkrétneho typu pleti a cieľa. Niekto túži po vyhladení vrások, iní zase po zmiernení akné a ďalší chcú odstrániť pigmentové škvrny. 

Strata dôležitých látok

Za zdravou a sviežou pleťou stojí v každom veku predovšetkým dôkladná starostlivosť. Okolo 25. roku života sa z našej pokožky začína vytrácať trojica látok, ktoré majú na starosti jej pružnosť, pevnosť a v neposlednom rade aj svieži vzhľad. Ide o kyselinu hyalurónovú, elastín a kolagén. S pribúdajúcim vekom klesá ich množstvo v pokožke, v dôsledku čoho sa začnú objavovať prvé vrásky, drobné linky a predtým ostré rysy zrazu ochabnú. 

Kvalitná rutina starostlivosti o pleť

Otázkou tak ostáva, dá sa s prírodou bojovať? Áno, dá! Ak na scénu povoláte vhodne vybrané ošetrujúce produkty, ktoré budete pravidelne a hlavne správne používať. Vďaka produktom Skeeneffect je rutina jednoduchšia. Nemusíte totiž používať desiatky produktov a stráviť tak rutinou veľa času, čo vás od jej dodržiavania ani neodradí. Postačí používať Skeeneffect krém v kombinácii s kapsulami a zvoliť správny postup.

Čistenie pleti

Na pleti sa každodenne usádzajú nečistoty. Tie upchávajú póry v pokožke, pričom dochádza k vyššej produkcii kožného mazu a tvorbe nedokonalostí. Ranné a večerné čistenie pleti udržiava správne hodnoty pH, eliminuje tvorbu vyrážok, nadmernú mastnotu a známky starnutia. 

starostlivosť o pleť krémy kapsule

Podľa jedného prieskumu z roku 2017, ktorý sa vykonával na 1000 mužoch a ženách, až 54 % z nich priznalo, že vynechávajú čistenie tváre pred spaním. Netreba však zabúdať ani na umývanie ráno, po zobudení. Počas noci na pokožke prebiehajú rôzne regeneračné procesy, preto je nevyhnutné odstrániť všetky odumreté kožné bunky. Pleť tak získa svieži vzhľad na celý deň.

Hydratácia pleti

Dehydratovaná pokožka je pokožka, ktorej chýba voda alebo má zhoršenú schopnosť zadržiavať vodu. Prejavuje sa mdlým, bledým a suchým vzhľadom. Dodržiavanie pitného režimu je dôležité pre zlepšenie celkového zdravia.Mnohí odborníci sa však zhodujú na tom, že pri hydratácii pokožky sú účinnejšie iné odporúčania ako len vypiť dostatok vody. Kľúčové je používanie krémuProdukty Skeeneffect obsahujú inovatívne molekuly, ktoré majú silné bio aktívne účinky. Vďaka nim je pleť mladistvá, žiarivá a svieža.

Ako používať krém Skeeneffect? Nanášajte ho vždy na dôkladne vyčistenú pokožku tváre, krku a dekoltu, a to ráno a večer. Pre lepšie vstrebanie ho jemne do pokožky vmasírujte. Efektívnejšie výsledky je možné dosiahnuť kombináciou užívania kapsúl. Krém sa odporúča používať pri všetkých typoch pleti, vrátane mastnej. 

Výživa pleti

Konzumácia stravy bohatej na antioxidanty je jednou z najlepších vecí, čo môžete spraviť pre svoju pleť. Pomáhajú chrániť pokožku pred poškodením a voľnými radikálmi, ktoré vedú k predčasným známkam starnutia pokožky. Antioxidanty zmierňujú zápal a urýchľujú hojenie. Konzumovať by ste tak mali viac ovocie, zeleninu, orechy a semená. V rámci rutiny môžete výživu pleti podporiť používaním krému Skeeneffect v kombinácii s výživovým doplnkom

Inovatívne zložky obsiahnuté v produktoch Skeeneffect podporujú kožný mikrobióm – súhrn mikroorganizmov, ktoré žijú v pokožke. Pomáhajú tak predchádzať šíreniu akné, zmierňujú podráždenie, začervenanie a bránia vzniku jaziev.

Vedeli ste, že: strava bohatá na rybí olej a zdravé tuky alebo rafinované uhľohydráty podporujú mladšie vyzerajúcu pokožku? Od stravy, ktorú konzumujete sa tak častokrát odvíja aj vzhľad pleti.

starostlivosť o pleť krémy kapsule pigmentové škvrny

Psychické zdravie

Príliš veľký stres a napätie môže vplývať aj na stav vašej pokožky. Častokrát sa zlé psychické zdravie preukáže citlivou pokožkou, akné a inými kožnými problémami. Dôležité je zmierniť stres. Napríklad, zlepšením kvality spánku, znížením rozsahu úloh a stanovenia si väčšieho množstva času na to, čo vás baví. Výsledky môžu byť pozoruhodné.

Pozor na horúcu vodu

Para a teplo síce napomáhajú otvoreniu pórov na pokožke, ale dlhodobé vystavenie sa horúcej vode odstraňuje prirodzenú mastnotu, pričom pleť bude vyzerať unavene a matne. Odborníci preto odporúčajú zvážiť zníženie teploty počas sprchovania, čím zlepšíte krvný obeh a zároveň tvári dodáte mladistvý a tónovaný vzhľad. 

V akom veku začať s rutinou?

S rutinou starostlivosti o pleť môžete začať v každom veku. Dokonca, hovorí sa, že čím skôr začnete, tým lepšie. Preto máme v ponuke radu Skeeneffect Young Age, ktorá je vhodná pre ľudí do 20 rokov, Skeeneffect Ageless do 50 rokov a Skeeneffect Miracle pre ženy nad 50 rokov. Kombinácia krému a kapsúl je to, čo vaša rutina potrebuje – výživu zvnútra, aj zvonku. 

starostlivosť o pleť krémy kapsule

Aktivity s vysokou intenzitou

Vedeli ste, že aktivity s vysokou intenzitou, ako napríklad jogging alebo tanec môžu vyživiť vašu pokožku? Dôvodom je zvýšený prietok krvi, ktorý sa vyskytuje v tele počas cvičenia. Ten dokáže vyživiť aj pokožku, v dôsledku dodania kyslíka a živín do štruktúr pleti. Pokožka sa tak ľahšie zbaví aj odumretých buniek a nečistôt. 

Vykročte do nového roka s tou správnou rutinou, ktorú si ľahko osvojíte aj vy. Žijeme v modernej dobe, ktorá prináša inovatívne riešenia. Napríklad, v podobe našich Skeeneffect produktov, ktoré vám výrazne uľahčia rutinu starostlivosti o pleť.