Young Age

Hydroxytyrozol: Objavte výnimočnú prírodnú zlúčeninu so silnými protizápalovými účinkami

hydroxytyrozol skeeneffect
hydroxytyrozol skeeneffect
Výskumníci v poslednom čase zamerali svoju pozornosť na prírodné zlúčeniny a tradičné prostriedky na liečbu kožných ochorení, na ktoré nie je možné použiť konvenčné lieky. Cieľom je potlačiť zápalový proces a zabrániť tak jeho prechodu do chronického štádia. Tieto výskumy predstavujú spúšťací bod pre vývoj kozmetiky a výživových doplnkov.  

V poslednom čase výrazne vzrástol záujem o prírodné zlúčeniny a medzi nimi hrá Hydroxytyrozol kľúčovú úlohu. Prečo? Je to, predovšetkým, vďaka jeho silnej a dobre známej protizápalovej aktivite. Aké ďalšie účinky táto zlúčenina prináša a prečo sa čoraz častejšie dostáva do popredia?

Liečebné vlastnosti olivového oleja

Olea europaea L. je jedným z najstarších kultúrnych stromov na zemi. Jeho plody sú určené najmä na výrobu olivového oleja. Ten je dôležitým faktorom podporujúcim zdravie v stredomorskej strave a má niekoľko storočnú tradíciu v ľudovom liečiteľstve. 

Od dávnych čias sa olivový olej používal na liečebné a kozmetické účely. Napríklad, používali ho už starí Egypťania na výrobu krémov a parfumov a rovnako aj Rimania na udržanie pružnosti pokožky po kúpaní. 

Vedeli ste, že: olivy, olivový olej a olivová šťava sú veľmi bohatým zdrojom polyfenolov so zaujímavými biologickými vlastnosťami? Olivová šťava má však viac ako 300-násobne vyšší obsah antioxidačných polyfenolov v porovnaní s olivovým olejom. 

Olivový olej pôsobí preventívne

Medzi liečivé vlastnosti olivového oleja a šťavy patrí prevencia kardiovaskulárnych ochorení, metabolického syndrómu a rakoviny. Tiež je známe, že majú silné protizápalové účinky a dokážu urýchliť hojenie rán. Okrem toho, lokálne aj diétne používanie olivového oleja pôsobí preventívne voči kožným ochoreniam. 

hydroxytyrozol skeeneffect

Hydroxytyrozol ako prírodný polyfenol

Hydroxytyrozol predstavuje zložku, ktorá je známa, predovšetkým, pre svoje antioxidačné vlastnosti. Vďaka svojmu potenciálnemu prínosu pre pokožku a dobrými klinickými výsledkami, si získala pozornosť v oblasti starostlivosti o pleť. Hydroxytyrozol je prírodný, silný a ochranný polyfenol pochádzajúci z olivovej šťavy a olivového oleja. Vyrába sa špeciálnym postupom z prírodných surovín, má silný bezpečnostný profil a nie je spojený so závažnými nežiadúcimi udalosťami.

Priaznivé účinky na zdravie

Hydroxytyrozol je vedecky uznávaný pre svoje silné antibakteriálne, protizápalové, antioxidačné a kardioprotektívne účinky na zdravie. Nezávislé laboratórne analýzy preukázali, že hydroxytyrozol je jedným z najsilnejších doteraz objavených prírodných antioxidantov s najvyššou úrovňou ochrany pred voľnými radikálmi, aká bola kedy zaznamenaná u akejkoľvek prírodnej antioxidačnej zlúčeniny.

Klinicky overené 

Liečebné účinky hydroxytyrozolu boli preukázané vo veľkom počte publikovaných vedeckých článkov v medzinárodne uznávaných časopisoch. V štúdiách na ľuďoch a zvieratách sa preukázalo, že hydroxytyrozol vyvoláva významné terapeutické účinky na kardiovaskulárny systém, zlepšuje kvalitu života pacientov s osteoporózou, teda rednutím kostí a zároveň znižuje markery zápalu. 

Štúdie ukázali, že hydroxytyrozol chráni červené krvinky pred oxidačným poškodením. Jeho silné antioxidačné vlastnosti bojujú proti voľným radikálom, zmierňujú poškodenie buniek a riešia problémy súvisiace so starnutím. Funguje ako superhrdina chrániaci bunky vašej pokožky pred poškodením,  pomáha spomaľovať proces starnutia a podporuje dlhovekosť.

Silné antimikrobiálne vlastnosti

Hydroxytyrozol  je okrem silnej antioxidačnej aktivity známy aj svojou antimikrobiálnou účinnosťou, najmä proti Stafylococcus aureus. Zohráva tak kľúčovú úlohu pri všetkých kožných ochoreniach, ktoré by sa mohli zhoršiť pri nadmernej bakteriálnej infekcii. Okrem toho hydroxytyrozol preukázal protizápalové účinky, čím poskytuje úľavu pri kožných ochoreniach, ako je akné a zápaly súvisiace so starnutím. 

hydroxytyrozol skeeneffect

Pomáha vám zbaviť sa Cutibacterium acnes ( grampozitívna baktéria), ktorá sa najčastejšie spája so vznikom akné. Okrem toho hydroxytyrozol môže podporiť tvorbu kolagénu, ktorý je nevyhnutný pre pružnosť pokožky. Tiež sa uvádza, že má hydratačné účinky,  čo znamená, že zmierňuje aj suchosť pokožky. 

Nezabúdajte: Výskum naznačuje aj  jeho potenciál pri poskytovaní ochrany pred UV žiarením, hoci je veľmi dôležité poznamenať, že by nemal nahrádzať opaľovací krém. 

Univerzálna zložka

Hydroxytyrozol je ideálnou zložkou na starostlivosť o pleť, vlasy, pokožku hlavy a telo. Vykazuje pozoruhodnú aktivitu pri zadržiavaní vody (TEWL) a regenerácii epidermy pre všetky typy pokožky. Vďaka antiseptickým vlastnostiam bojuje proti kožným infekciám a akné, pričom pôsobí ako prírodná konzervačná látka a zlepšuje trvanlivosť prípravku. 

Zmierňuje bolesť pri chronických kožných ochoreniach, zabraňuje fotostarnutiu a oxidačnému stresu. Medzi jeho hlavné účinky patrí aj zvýšenie množstva glutatiónu. Hydroxytyrozol navyše posilňuje pokožku hlavy, vlasové folikuly a nechty.

Hydroxytyrozol ako pochúťka pre vašu pokožku

V Skeeneffect dbáme na holistický prístup k starostlivosti o pleť. Hydroxytyrozol je súčasťou rady Skeeneffect Young Age a tiež je súčasťou aktívnej zložky Ethernalyoung v prípravkoch Skeeneffect Age Miracle. Naším rozhodnutím zahrnúť túto pozoruhodnú zložku do výživového doplnku  sme si upevnili náš záväzok dosahovať výnimočné výsledky v starostlivosti o pleť.

Bezkonkurenčná účinnosť

V Skeeneffect si uvedomujeme vynikajúcu antioxidačnú účinnosť hydroxytyrozolu a preto naplno využívame jeho potenciál. Táto zložka nám umožňuje vytvárať kvalitné produkty, ktoré prinášajú pozoruhodné výsledky a pomáhajú zákazníkom dosiahnuť zdravší a mladistvejší vzhľad pleti.

Prírodné a udržateľné

Hydroxytyrozol získaný z olivového oleja dokonale zodpovedá našej filozofii, pretože ide o prirodzene sa vyskytujúcu zlúčeninu v prírode, ktorá podporuje etické a ekologické postupy. Chcete jedinečné účinky hydroxytyrozolu naplno pocítiť aj vy? Vyskúšajte si naše jedinečné krémy a kapsule a doprajte svojej pokožke to, čo si zaslúži!

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6593001/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6571782/