Age Miracle

Cesta k vitálnej pleti – odhaľte tajomstvá krému Age Miracle

Kyselina hyalurónová je prírodná zložka, ktorá sa nachádza v našom organizme, najmä v spojivovom tkanive, kĺboch, očných šošovkách a samozrejme v pokožke. Jej hlavnou úlohou je udržiavať vlhkosť a pružnosť tkanív. V kozmetike sa však kyselina hyalurónová využíva pre svoju schopnosť viazať veľké množstvo vody – až tisícnásobok svojej hmotnosti.

Hydratačná sila kyseliny hyalurónovej

Hydratácia je kľúčová pre zdravý vzhľad pokožky. Kyselina hyalurónová je teda vynikajúcim spôsobom, ako ju dodávať pokožke zvonka. Pri nanášaní na pokožku vytvára ochrannú vrstvu, ktorá zadržiava vlhkosť a zabraňuje jej úniku. Týmto spôsobom pokožku nielen hydratuje, ale vyhladzuje aj drobné ryhy a vrásky a dodáva jej pružnosť.

Krém Age Miracle obsahuje 3 typy kyseliny hyalurónovej s rôznymi mechanizmami pôsobenia:

  • štandardná kyselina hyalurónová vytvára bariéru proti znečisteniu na povrchu pokožky a pomáha udržiavať jej hydratáciu.
  • kyselina hyalurónová so strednou molekulovou hmotnosťou prestupuje do pokožky, do časti zvanej epidermis, s  cieľom zvýšiť produkciu bariérnych komponentov s protizápalovým účinkom, pozitívne ovplyvňuje tvorbu kožného mazu a má vplyv na kožný mikrobióm.
  • nízkomolekulárna kyselina hyalurónová má za úlohu penetrovať hlboko do zamše (dermis), kde podporuje zvýšenú tvorbu vlastnej kyseliny hyalurónovej a kolagénu s cieľom redukovať vrásky a tiež podporiť kožný mikrobióm.

Kréme Age Miracle okrem toho obsahuje aj ďalší typ, a to hydrolizovanú kyselinu hyalurónovú, ktorá sa získava hydrolýzou vysokomolekulárnej kyseliny hyalurónovej. Je rozpustnejšia a vďaka nízkej molekulovej hmotnosti sa pomaly vstrebáva do pokožky, čo zvyšuje nielen jej hydratačný účinok, ale aj vplyv na mikrocirkuláciu krvi v epiderme a na kožný mikrobióm.

Nona peptidy ako cesta k mladistvej pleti

Nona peptidy sú fragmenty proteínu Klotho, prirodzeného ľudského anti-ageing proteínu (gén starnutia), ktorý stimuluje mechanizmus ochrany buniek. Tieto peptidy zaručujú stimuláciu tvorby proteínu MFAP4 na zlepšenie zostavenia elastických vlákien a stimuláciu syntézy kolagénu, čím zabezpečujú ochranu pred negatívnymi vplyvmi prostredia.

Gén Klotho, ktorý sa prvýkrát objavil vo vedeckých štúdiách v súvislosti s procesom starnutia, hrá dôležitú úlohu v regulácii rôznych signálových dráh, ktoré ovplyvňujú starnutie organizmu. Klotho gén je pomenovaný podľa gréckej mytológie, kde Klotho bola zodpovedná za spriadanie nití života. Mala tiež moc rozhodnúť, kto bude zachránený alebo usmrtený.

Schopnosť nona peptidov ovplyvňovať bunkové procesy a podporovať tvorbu kolagénu a elastínu z nich robí nádejnú zložku kozmeceutických produktov.

Schizophyllan pre prirodzenú regeneráciu

Schizophyllan  je aktívna látka vyrobená z mycélia húb Schizophyllum comune, s vynikajúcim účinkom na kožný mikrobióm. V kozmetike využíva najmä pre svoju schopnosť viazať vodu. Tento biopolymér je schopný vytvoriť na pokožke tenkú, hydratačnú vrstvu, ktorá pomáha zabezpečiť dlhodobú hydratáciu. To je obzvlášť významné pre suchú a dehydrovanú pokožku, ktorá potrebuje intenzívnu starostlivosť a zadržiavanie vlhkosti.

Okrem hydratácie schizophyllan pôsobí aj na ukľudnenie pokožky. Jeho gélová štruktúra môže pomôcť znížiť začervenanie, podráždenie a zlepšiť celkový tón pleti.

Výkonný koktail z mikrorias

Natura Tec Marine BlueRevelation 50+™ predstavuje koktail mikrorias, ktorý pozitívne vplýva na zrelú pleť. Odhaľuje jej prirodzenú žiarivú krásu tým, že poskytuje integračný prístup na zlepšenie pokožky.

Svojimi pozoruhodnými schopnosťami dokáže:

  • zvýšiť hydratáciu zrelej pokožky o 33%,
  • spevniť pokožku a zvýšiť jej elasticitu o 20%,
  • zredukovať oblasti pokožky bez kolagénu o 17%,
  • redukovať viditeľné vrásky o 26% a tým zlepšiť celkový vzhľad zrelej pleti.

„Mafane“ – exotický poklad

V oblasti kozmeceutík sa často stretávame s unikátnymi zložkami, ktoré niekedy dokážu priam zázraky. Jednou z týchto zložiek je Mafane, exotická rastlina pôvodom z Madagaskaru, ktorá prináša nový rozmer v starostlivosti o pleť.

Mafane, známa aj ako Acmella oleracea, je rastlina, ktorá má dlhú históriu v tradičnej medicíne a kuchyni niektorých kultúr. V posledných rokoch sa však stala zaujímavou zložkou kozmetických produktov. To, čo robí Mafane špeciálnou, je jej schopnosť stimulovať a oživiť pokožku.

Krém Age Miracle prináša inovatívny prístup k starostlivosti o pleť. Jeho schopnosti zlepšiť vzhľad pokožky, zmierniť jemné linky a vrásky, poskytnúť hydratáciu a podporiť regeneráciu ho robia nenahraditeľnou súčasťou vašej kozmetickej rutiny.