Age Miracle

Terapia retinoidmi a s ňou súvisiace problémy: Existuje vhodná alternatíva? 

terapia retinoidy skeeneffect
terapia retinoidy skeeneffect
Nežiaduce účinky spojené s používaním retinoidov častokrát súvisia s podráždením kože. To sa prejavuje erytémom, šupinatením, pálením a svrbením. Tieto symptómy sú typické pre retinoidnú dermatitídu. Vyskytuje sa u približne 92 % všetkých pacientov, čo výrazne obmedzuje liečbu retinoidmi.

Na čo sa využíva terapia retinoidmi? Ide o molekuly, ktoré slúžia na preniknutie do hlbších vrstiev kože. Vo výsledku by tak malo dôjsť k celkovému zlepšeniu pleti, redukcii pigmentácie a jemných vrások. Retinoidy sa tiež využívajú na stimuláciu prirodzenej tvorby kolagénu a elastínu v pokožke, vďaka čomu pleť nestráca svoju pružnosť. Tieto látky sa využívajú aj u ľudí trpiacich na akné, pretože medzi ich účinky patrí prevencia upchávania pórov a úprava produkcie kožného mazu. 

Retinoidy prinášajú problémy

Väčšina pacientov uvádza nepríjemný pocit pálenia pri vystavení teplu, prípadne fotosenzitivitu – teda citlivosť na slnko. Títo pacienti by mali byť poučení, aby sa vyhýbali slnku alebo používali opaľovací krém. V niektorých prípadoch sa pri používaní retinoidov v blízkosti očí pozoruje aj podráždenie spojiviek. Tieto látky sa tak nepovažujú za bezpečné a z hľadiska užívania prinášajú viacero nežiadúcich účinkov. Tie boli potvrdené u pacientov rôznych vekových skupín, s odlišnými kožnými problémami. 

Riziko pre tehotné a dojčiace ženy

Vzhľadom na teratogénny a embryotoxický potenciál by tehotné alebo dojčiace ženy mali používať lokálne retinoidy opatrne, a to napriek ich veľmi nízkej (5 – 8 %) absorpcii. Keďže tieto účinky závisia od dávky, pacientom by sa malo odporučiť zníženie dávky a frekvencie v prípade intenzívnych prejavov. Toto zníženie dávky prirodzene zníži účinnosť liečby. 

Nezabúdajte: Bežné používanie steroidov na zmiernenie príznakov môže mať pri použití nežiaduce účinky počas dlhého obdobia.

terapia retinoidy skeeneffect

Ďalšie nepriaznivé účinky

Dočasné, mierne zhoršenie pľuzgierov akné v prvých dvoch týždňoch používania, hyperpigmentácia a zvýšená teleangiektázia (rozšírené kapiláry na povrchu kože) sú ďalšie bežne identifikované nežiaduce účinky retinolu.

Aké sú vhodné alternatívy terapie retinoidmi?

Vzhľadom na tieto nepriaznivé účinky pri používaní kozmetických výrobkov sa ponúkajú alternatívne terapeutické látky k retinoidom významné príležitosti pre trh. Takouto látkou je Revinage®, súčasť krému Skeeneffect Ageless.

Jedinečnosť rastliny Picão Preto, jej kvetov a plodov 

Picão Preto bolo nedávno predmetom vedeckého výskumu, ktorý podporil jeho použitie v bylinnej a ľudovej medicíne. V ľudovom liečiteľstve sa tradične používa pre svoje protizápalové, močopudné, antireumatické a antidiabetické vlastnosti.

Efektívne zloženie

Fytochemické zloženie Bidens pilosa je rôznorodé, charakterizované, predovšetkým, prítomnosťou flavonoidov, terpénov, fenylpropanoidných zlúčenín, lipidov a benzenoidov. Jednu z hlavných chemických ingrediencií Bidens pilosa tvorí látka fytol – diterpern prítomný ako súčasť chlorofylového pigmentu.

Niektoré štúdie ukazujú, že Fytol vyniká tým, že sa pri metabolizme oxiduje na kyselinu fytánovú (tiež prítomnú v Bidens pilosa). Tá je schopná viazať sa na receptory RXR a aktivovať ich ako retinoidy a ich deriváty vo veľmi nízkych koncentráciách. Okrem toho stimuluje aj transkripčnú aktivitu RAR18, čím získava vlastnosti podobné retinolu.

Aké sú hlavné benefity Revinage®?

  • Reguluje proliferáciu a diferenciáciu buniek, pričom stimuluje produkciu extracelulárneho matrixu a tým, zabezpečuje väčšiu pevnosť pokožky a vypĺňanie vrások
  • Stimuluje produkciu kolagénu typu 1 a IV
  • Má antioxidačnú aktivitu a reguluje tvorbu senescentných buniek
  • Má upokojujúci účinok
  • Reguluje mastnotu pokožky
  • Zosvetľuje pokožku a znižuje hyperpigmentované oblasti na tvári
  • Zvyšuje elasticitu pokožky a jej opätovné zhutnenie
  • Znižuje hlboké vrásky na pokožke tváre a kontroluje kožnú bariéru
  • Chráni pred fotodegradáciou a oxidáciou
  • Poskytuje ,,retinolu podobné“ účinky, čo má za následok efektívne pôsobenie proti starnutiu a fotostarnutiu.
terapia retinoidy skeeneffect

Podporuje kožný mikrobióm

Tak, ako existuje mikrobióm v črevách, nachádza sa aj v pokožke. Je zložený z viacerých druhov baktérií, ktoré spolu nažívajú. Vplyvom nezdravého životného štýlu a nesprávnej starostlivosti o pleť dochádza k porušeniu ich rovnováhy, čo vedie ku vzniku vrások, podráždeniu pokožky či tvorbe akné. Látka Revinage® obsiahnutá v kréme Skeeneffect Ageless podporuje prirodzenú tvorbu kožného mikrobiómu a chráni pleť pred nepriaznivými vplyvmi z vonkajšieho prostredia. 

Jednoduchá skincare, ktorú si obľúbite

Chcete krásnu, žiarivú pleť, z ktorej bude vychádzať mladistvý vzhľad? Rada Skeeneffect Ageless je zložená z krému a výživového doplnku. To je všetko, čo budete ku svojej starostlivosti o pleť potrebovať. Pokožku tak dokonale vyživíte nielen zvonku, ale aj zvnútra, čo je dôležité pre dosiahnutie dlhodobých a efektívnych výsledkov. 

Ako používať krém? Odporúča sa ho nanášať dvakrát denne, vždy ráno a večer. Krém aplikujte na vyčistenú pokožku tváre, krku a dekoltu. Pre ešte lepšie vstrebanie ho neváhajte do pokožky jemne vmasírovať

Chcete dosiahnuť viditeľnejšie výsledky? V tom prípade odporúčame používať náš krém v kombinácii so Skeeneffect Ageless kapsulami. Tie je potrebné užívať rovnako, dvakrát denne a zapiť dostatočným množstvom vody. 

Nezabúdajte: Kapsule Skeeneffect Ageless zvyšujú produkciu základných stavebných prvkov pokožky a vďaka tomu zlepšujú jej celkové zdravie.