Age Miracle

Pleť bez vrások? Riešením je inovatívna látka Gatuline Expression

skeeneffect vrásky pleť gatuline
skeeneffect vrásky pleť gatuline
Boj proti vzniku a prehlbovaniu vrások zostáva legitímnou krížovou výpravou kozmetického priemyslu, ktorý potrebuje suroviny s bezpečnou a overenou účinnosťou. Na trh sa však čoraz viac dostávajú prípravky, ktoré majú preukázateľné benefity na boj proti vráskam. 

Pokožka tváre je vystavená emóciám a rôznym formám environmentálneho stresu a vyznačuje sa takzvanými ,,výrazovými“ vráskami. Tieto vrásky vznikajú v dôsledku tisícov každodenných mimovoľných mikrokontrakcií tvárových svalov. Vedú k vzniku skutočných hlbokých vrások, ktoré sú príčinou pohybov a ťahov na pokožke.

Nezabúdajte: Vrásky sú prirodzenou súčasťou starnutia. Existuje viacero druhov. Napríklad, jemné vrásky, vertikálne vrásky medzi obočím alebo výrazné záhyby v očnom okolí.

Vrásky a ich príčiny vzniku

Štúdie potvrdili, že vrásky sa vyskytujú aj u mladých ľudí. Najmladší vek pre výskyt jemných vrások bol 21 rokov. Prečo vlastne vznikajú? Medzi najčastejšie príčiny vrások patrí fajčenie, nadmerný stres, pribúdajúci vek, vystavenie sa slnečnému žiareniu, diéty či genetická predispozícia. 

Dôvodom sú tiež opakované výrazy tváre. To znamená, že vždy, keď prižmúrite oči, usmeje sa a zamračíte, pod povrchom pokožky sa postupne vytvárajú drobné ryhy. Keď pokožka starne, stráca svoju pružnosť a elasticitu. Ryhy sa tak stávajú črtami tváre. 

skeeneffect vrásky gatuline expression

Účinné riešenie vrások 

Okrem riešení navrhovaných plastickou chirurgiou a inými invazívnymi technikami, prišli vedci s návrhom bezpečnej alternatívy na rastlinnej báze, ktorá spĺňa hlavnú požiadavku na výrobok starostlivosti o pleť s rýchlymi výsledkami. Je ňou tropická rastlina Acmella oleracea ktorá patrí do skupiny z čeľade zložnokvetých (Compositæ-Heliantheæ).

Jedinečné čaro rastliny

Táto malá rastlina, ktorá kvitne po celý rok, má široký geografický záber, ktorý pokrýva celé tropické pásmo v Južnej Amerike, Afrike a Ázii. Pochádza z Peru a Brazílie a ide o pestovaný neohrozený druh, známy aj na Madagaskare či na ostrove Réunion. V týchto oblastiach sa používa veľmi dlho. Okrem iného, v Indickom oceáne sa nazýva aj ako „Mafane“.

Zloženie je kľúčové

Bibliografická štúdia odhalila zoznam kľúčových väčšinových zlúčenín prítomných v tejto rastline. Sú to najmä izobutylamidy polyénových a polyénových kyselín. Z tucta identifikovaných molekúl je spilantol (alebo (E,Z,E)-N-2-izobutyl-2,6,8-dekatrienamid) molekula zodpovedná najmä za aktivitu v prípravku GATULINE® EXPRESSION.

Preukázateľné účinky

Bolo dokázané, metódami in vitro aj in vivo, že extrakt získaný z vrchnej časti rastliny Acmella oleracea v prípravku GATULINE® EXPRESSION presne a rýchlo pôsobí na mechanizmus zodpovedný za tvorbu expresívnych línií. Okamžite obmedzuje mikrokontrakcie, ktoré vytvárajú a následne zhoršujú vrásky na tvári. Vďaka myorelaxačnej aktivite extraktu je možné oddialiť tvorbu a prehlbovanie vrások spôsobených kumulatívnym účinkom svalových kontrakcií. Efektívna redukcia vrások vedie k výrazne hladšej pleti.

GATULINE® EXPRESSION je teda predurčený stať sa kľúčovou účinnou látkou pre novú generáciu kozmetiky proti vráskam. 

Aké sú ďalšie možnosti riešenia vrások?

Aj napriek tomu, že proces prirodzeného starnutia sa zastaviť úplne nedá, je ho možné efektívne spomaliť. Existujú totiž určité zmeny životného štýlu, ktoré môžete zaradiť aj do svojej rutiny. Vo výsledku tak budete mať svieži a mladistvý vzhľad.

Používanie kvalitného krému

Pleť je potrebné neustále hydratovať a dodávať jej všetky živiny, ktoré potrebuje. Nemusíte kvôli tomu používať desiatky produktov a stráviť so skincare hodiny pred zrkadlom. Moderná doba prináša moderné riešenia v podobe Skeeneffect krému a výživového doplnku. Rada Skeeneffect Age Miracle obsahuje zmes účinných látok, vrátane kyseliny hyalúronovej. Tá má za úlohu zvýšiť obsah kolagénu v pokožke a zároveň prináša účinnú redukciu vrások

Nezabúdajte: Elaself je látka, ktorá zlepšuje zostavovanie elastických vlákien, podporuje produkciu kolagénu a prispieva k zmierneniu vrások. Hĺbku vrások znižuje aj Clodessine a Schizofyllan. Tieto všetky látky a mnoho ďalších, vrátane Gatuline Expression sa nachádzajú v produktoch Skeeneffect. 

Vyvážená strava a pravidelné cvičenie

Nezdravý životný štýl urýchľuje proces starnutia. Preto je nevyhnutná pestrá strava. Zaraďte do jedálnička viac potravín s obsahom vitamínu A a C. Môže ísť, napríklad, o hydinu, chudé mäso alebo vajcia. Nezabúdajte piť dostatok vody a podporiť tak tvorbu kolagénu. 

Pravidelná fyzická aktivita podporuje krvný obeh, zmierňuje stres a napätie. Aj to má obrovský vplyv na redukciu vrások. Každý deň si preto doprajte aspoň 30 minútovú prechádzku v prírode. 

Praktický tip: Potraviny s vysokým obsahom cukru a konzumácia alkoholu poškodzujú kolagén a elastín. Preto by ste mali tieto druhy potravín vyradiť zo svojho jedálnička. Vaša pleť sa vám za to poďakuje. A nielen pleť, ale aj celkové zdravie. 

Spánok na chrbte

Áno, aj spánok môže mať vplyv na vaše vrásky. Je preukázané, že spánok na boku vedie k vráskam na lícach a brade, pričom spánok tvárou nadol vám zase zvraští obočie. Preto sa odporúča, aby ste spali ideálne v polohe na chrbte. Samozrejme, nevyhnutné je dopriať si kvalitný a plnohodnotný spánok, aspoň po dobu 8 hodín. 

Stop fajčeniu

Fajčili ste dlhé roky, prípadne stále fajčíte? Nič nie je stratené! Aj napriek tomu môžete stále zlepšiť svoju pleť a predísť tak účinne vzniku vrások na tvári. Toxíny v tabaku znižujú prietok krvi do kožných buniek a bránia správnemu rozloženiu kolagénu a elastínu v pokožke. Keďže toxíny v tabaku prispievajú k predčasnému starnutiu orgánov, fajčenie ovplyvňuje aj najväčší orgán tela – kožu.