Ageless

OVODERM® – Prírodný zázrak pre zdravú a vitálnu pleť

Naša pokožka je denne vystavovaná útokom znečisťujúcich látok a slnečného žiarenia. Pri tom je to jediná bariéra, ktorá nás chráni pred vonkajším svetom. Mnohí z nás sa o svoju pokožku starajú najmä zvonka, no nemali by sme zabúdať, že jej zdravie a vitalita pramenia tiež zvnútra.

Holistickú starostlivosť o krásu pokožky v jednej unikátnej zložke predstavuje Ovoderm®.

Ovoderm® sa získava extrakciou z membrány vaječných škrupín.

Jeho výroba je  veľmi ekologická a plne zodpovedá trendom cirkulárnej ekonomiky, ktorá sa snaží o čo najdlhšie udržanie surovín a materiálov v obehu s cieľom šetriť prírodné zdroje a znižovať tak ľudský dopad na planétu.

Ovoderm®  v sebe obsahuje zložky, ktoré majú preukázateľný účinok na zlepšenie kvality kože, vlasov a nechtov. Je zdrojom kolagénu typu I, V a X, kyseliny hyaluronovej a elastínu a 407 ďalších proteínov, ktoré boli v membráne zistené.

Vďaka týmto látkam, bolo preukázané, že  Ovoderm® má aj v nízkej dávke 300mg denne schopnosť stimulovať endogénnu – čiže telu vlastnú produkciu všetkých troch spomenutých biomolekúl.

Svojimi účinkami napomáha:

 • urýchliť bunkové delenie fibroblastov v pokožke, ktoré sú následne efektívnejšie pri tvorbe kolagénu. To vedie k útlmu tvorby vrások a vyhladzuje drsnosť pokožky.
 • zvýšiť produkciu elastínu a kyseliny hyaluronovej, čím zlepšuje pružnosť a pevnosť pleti.
 • obnoviť funkciu kožnej bariéry a zadržať tak v pleti viac vody, čím sa zvyšuje jej prirodzená hydratácia.
 • k tvorbe kožného mikrobiómu, ktorý je špecifický pre každého človeka.
 • inhibovať tvorbu tyrozínu – enzýmu zodpovedného za tvorbu melanínu, čím redukuje vznik pigmentových škvŕn.

V klinických štúdiách sa priaznivé účinky Ovodermu® preukázali najmä v:

 • Zlepšení pevnosti a pružnosti pokožky.
 • Zníženého výskytu vrások.
 • Zlepšení hydratácie pokožky.
 • Zlepšení stavu suchej a podráždenej pokožky.
 • Znížení zápalu pokožky.
 • Zlepšení hojenia rán.

Ovoderm® tak predstavuje inovatívne nutraceutikum, ktoré prináša inteligentný prístup v komplexnej starostlivosti o pokožku. V kombinácii s inými rastlinnými extraktmi dosiahne finálny produkt  jedinečné parametre.  Ovoderm® je vhodný pre všetky vekové kategórie a typy pokožky.

Ovoderm® je súčasťou našich doplnkov Ageless a Age Miracle, ktoré pomáhajú prirodzene vyživovať pokožku, podporovať celkové zdravie, vitalitu a redukovať vrásky.

Použité zdroje:

Aguirre A, Gil-Quintana E, Nuez M. Ovoderm® an effective treatment to improve skin condition in patients with altered skin barrier function. J Skin 2018;2(1):11-14. (https://www.pulsus.com/scholarly-articles/ovodermsupsup-an-effective-treatment-to-improve-skin-condition-in-patients-with-altered-skin-barrier-function-4393.html)

Andres A, Quintana EG, Manuel LN (2018) Supplementation with Ovoderm® Reduces the Clinical Signs of Skin Aging. A Double-Blind, Placebo-Controlled Study. Clin Res Dermatol Open Access 5(2): 1-8. DOI: http://dx.doi.org/10.15226/2378-1726/5/2/00180

Kalman DS, Hewlings S. The effect of oral hydrolyzed eggshell membrane on the appearance of hair, skin, and nails in healthy middle-aged adults: A randomized double-blind placebo-controlled clinical trial. J Cosmet Dermatol. 2020 Jun;19(6):1463-1472. doi: 10.1111/jocd.13275. Epub 2020 Jan 6. PMID: 31904175; PMCID: PMC7418556.