Young Age

Najčastejšie mýty o starostlivosti o pleť, ktorým by ste nemali veriť

pleť mýty
pleť mýty
Pokiaľ ide o vašu pleť, oplatí sa vytvoriť si dôslednú rutinnú starostlivosť. Naša pokožka je úžasný orgán – dokáže sa napínať a sťahovať, chrániť nás pred nepriaznivými vplyvmi a pozoruhodne rýchlo sa hojiť. Zohráva dôležitú úlohu v tom, ako vyzeráme a ako sa cítime. Preto má obrovský zmysel starať sa o ňu a rešpektovať jej potreby.

Hoci sa naša pokožka výrazne líši štruktúrou, tónom a farbou, pre každého platia rovnaké základné zásady starostlivosti o pokožku. Nanešťastie, na internete je veľa dezinformácií a je veľmi ľahké uveriť najčastejším mýtom o starostlivosti o pleť. Ak chcete, aby vaša pleť zostala mladistvá, krásna a zdravá, uistite sa, že si necháte poradiť v oblasti starostlivosti o pleť od dôveryhodného zdroja.

Týmto mýtom neverte

Na internete nájdete veľa zaujímavých informácií, no často aj mýty, ktorým by ste nemali veriť. Ktoré to však sú a ako zistiť, že nie sú pravdivé? My v Skeeneffect sme sa rozhodli, že vám to uľahčíme a prinášame vám preto najčastejšie mýty k starostlivosti o pleť, ktoré by ste určite mali poznať. 

1. Ak si budete často umývať tvár, nebudete mať akné

Pokožka obsahuje prirodzený olej, známy ako kožný maz. Mnohí ľudia sa domnievajú, že je jedinou príčinou akné a že jeho častým zmývaním sa môžete vyhnúť výskytu tohto kožného problému. Žiaľ, viera v tento mýtus v skutočnosti akné ešte zhoršuje. Prečo to tak je?

Príliš častým umývaním tváre zbavujete pokožku jej prirodzených olejov. To môže znieť ako dobrá vec, ale akné ovplyvňujú baktérie a upchaté póry, nie samotný olej. Navyše, naša pokožka musí obsahovať určité množstvo oleja – tvorí ochrannú bariéru proti vlhkosti. Príliš časté umývanie môže pokožku zhoršiť a vysušiť, alebo dokonca podnietiť telo, aby v reakcii na to vytvorilo viac oleja.

2. Opaľovací krém je potrebný len počas horúcich slnečných dní

Ultrafialové (UV) lúče dopadajú na Zem aj počas zamračených dní, keď je málo slnečného svetla alebo vôbec žiadne. Je dôležité používať opaľovací krém s ochranným faktorom SPF aspoň 30, a to bez ohľadu na počasie. Majte na pamäti, že používanie make-upu, ktorý obsahuje SPF, nestačí na ochranu vašej pokožky. 

pleť mýty

Musíte používať špeciálny opaľovací krém a často ho nanášať znova. Poškodenie pokožky slnkom môže viesť k jej predčasnému starnutiu, zmene farby pokožky a dokonca k rakovine kože, preto nezabudnite na to, aby bol opaľovací krém resp. výživový prípravok s obsahom aktívnych látok proti UV znečisteniu, súčasťou vašej každodennej starostlivosti o pokožku.

3. Používanie horúcej vody na umývanie tváre otvorí póry, čím sa dosiahne hlbšie čistenie

Podobne ako príliš časté umývanie tváre, aj používanie horúcej vody na čistenie pleti v skutočnosti spôsobuje vysušenie. Môže podráždiť pokožku a určite “neotvorí” póry. Póry sú totiž otvorené vždy a horúca voda neodplaví nečistoty lepšie ako teplá alebo studená voda.

Keď už sme pri drsnom čistení, je dôležité byť opatrný aj pri používaní exfoliačných produktov. Je mýtus, že na odstránenie odumretej pokožky si ju musíte ,,drhnúť a škrabať“. Príliš silné čistenie exfoliačným prípravkom môže poškodiť vašu pokožku. Uprednostnite ľahký dotyk a krúživými pohybmi jemne odlupujte odumretú pokožku.

4. Make-up vplýva na starnutie pleti

Kvalitný make-up je zvyčajne vyrobený zo zložiek, ktoré sú šetrné k pleti a neupchávajú póry. Samotný make-up pravdepodobne neovplyvní rýchlosť starnutia vašej pleti. Napriek tomu môže jeho puužívanie prispieť k starnutiu tváre.

Používanie nekvalitných výrobkov plných chemikálií a iných nepríjemných zložiek, prípadne zanedbávanie umývania tváre pred spaním, môže zvýšiť pravdepodobnosť predčasného starnutia pleti. Uistite sa, že ste na konci každého dňa ste úplne odstránili make-up pomocou jemných čistiacich prípravkov, aby vaša pleť mohla dýchať.

5. Hydratačný krém zhorší mastnú pleť

Ľudia s mastnou pleťou sa často musia vyrovnávať s nežiaducim leskom alebo akné. To však neznamená, že by mali vynechať hydratačný krém, ak je pleť mastnejšia. Stále je dôležité udržiavať zdravú hydratačnú bariéru, ktorá vás ochráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia. 

Praktický tip: Ak máte mastnejšiu pleť, skúste používať ľahší hydratačný krém, ktorý nie je na báze oleja alebo krému. Tieto hydratačné prípravky ochránia vašu pokožku bez toho, aby prispievali k väčšej mastnote a lesku.

6. Správne produkty môžu zastaviť starnutie

Starnutie je prirodzený proces, ktorý u každého človeka postupuje inak. Je mýtus, že výrobky na starostlivosť o pleť môžu proces starnutia úplne zastaviť. Niektoré výrobky na starostlivosť o pleť, môžu pomôcť udržať mladistvý vzhľad pleti dlhšie alebo pomôcť udržať výsledky profesionálneho ošetrenia pleti, ale nemôžu zastaviť starnutie navždy.

pleť mýty

7. Prírodné zložky sú účinnejšie ako syntetické

Keď hovoríme o “syntetickej” starostlivosti o pleť, máme na mysli výrobky, ktoré obsahujú laboratórne a vedecky získané zložky. A prírodné zložky obsiahnuté v starostlivosti o pleť sú tiež vedecky testované. Mnohé prírodné výťažky používané ako kozmetické zložky sú k dispozícii ako roztoky pripravené v tzv. nosných rozpúšťadlách, ako sú propylénglykol, butylénglykol, propandiol a glycerín, čo im umožňuje dosiahnuť kvalitu, ktorú si vo výrobku želáte.

8. Vek vašej pokožky závisí od genetiky

Genetika samozrejme zohráva svoju úlohu, ale starnutie pokožky je komplexný proces, ktorý je podmienený vnútornými aj vonkajšími faktormi. Takže bez ohľadu na to, ako vyzerajú vaši súrodenci, môžete ovplyvniť to, ako bude vaša pokožka vyzerať. Chráňte ju pred slnkom, životným prostredím, stres a fajčením. 

Ak chcete, aby vaša pleť vyzerala čo najlepšie aj v nasledujúcich rokoch, odporúčame používať prípravky Skeeneffect, ktoré poskytujú starostlivosť o pleť zvnútra aj zvonka. V našej spoločnosti využívame znalosti a modernú vedu, ktorá sa týka starostlivosti o pleť. Dokážeme tak vyvinúť produkty vhodné pre všetky typy pleti, dokonca aj pre tie s citlivou pokožkou. Jednoducho výrobky, ktoré budete chcieť používať v rámci svojej každodennej rutiny starostlivosti o pleť, pričom budú najlepšie vyhovovať vašim špecifickým potrebám.