Young Age

Krém Young Age – náš recept na krásnu a čistú pleť bez akné

Aknózna pleť môže byť náročnou výzvou, ale príroda nám často poskytuje efektívne riešenia. Pre znásobenie účinku je vhodná kombinácia krému Young Age a výživového doplnku.
Spoznajte jedinečné účinné látky, ktoré sú základom nášho inovatívneho krému Young Age.

Zmes hyaluronových kyselín

Táto zmes pozostáva z štandardnej kyseliny hyalurónovej, ktorá vytvára bariéru proti znečisteniu na povrchu pokožky a pomáha udržiavať jej hydratáciu. A tiež z kyseliny hyalurónovej so strednou molekulovou hmotnosťou, ktorá prestupuje do pokožky, do časti zvanej epidermis, s  cieľom zvýšiť produkciu bariérnych komponentov s protizápalovým účinkom a tým, pozitívne ovplyvniť tvorbu kožného mazu a vytvoriť podmienky pre tvorbu kožného mikrobiómu.

Zinnerine – ochrana kožnej bariéry

Látka s názvom Zinnerine je komplex peptidov a zinku, ktorý vykazuje vysokú účinnosť v boji s akné, vráskami a kožnými zápalmi.

V boji proti aknóznej pleti sa zameriava na 4 kľúčové faktory:

  • inhibuje hyperkeratinizáciu vrchnej časti pokožky a predchádza tak upchávaniu mazových žliazok,
  • znižuje produkciu kožného mazu,
  • pôsobí antimikrobiálne – potláča aktivitu Cutibacterium acnes,
  • redukuje zápalové procesy.

Svojimi účinkami je podobný retinolu, ktorý sa bežne používa v prípravkoch na problematickú pleť. Patentovaná látka Zinnerine sa však v niektorých prípadoch ukázala ako bezpečnejšia a dokonca účinnejšia alternatíva v porovnaní s retinolom. Pleť tak nedráždi, prináša upokojujúci účinok a zlepšuje kožnú bariéru.

NATURA-TEC SEAPASSION™CH – účinný prostriedok proti akné

NATURA-TEC SEAPASSION™ CH je výsledkom pokročilého výskumu a dôkladného vývoja založeného na udržateľnej technológii. Kombináciou účinnosti mikrorias Pavlova Lutheri a predností aktívnych látok z ovocia bojuje proti zápalom a dysfunkcii syntézy lipidov pri kožných poruchách, ako je acne vulgaris.

Aktívna látka NATURA-TEC SEAPASSION™ CH je kombináciou nasledovných zložiek:

  • PASSION FRUIT OIL (alebo “Maracujá”) obsahuje vysoké množstvo nenasýtených mastných kyselín, ako je omega-6 kyselina linolová, ktorá je nevyhnutná v normálnom zložení kožného mazu a v aknóznej pleti býva nedostatočná.
  • OLEJ ZO SEMIEN  ČIERNEJ RÍBEZLE sa označuje ako “najvyváženejší prírodný olej”, ktorý ponúka dokonalý pomer omega-6 (linolová a gama-linolénová) a omega-3 (α-linolénová) esenciálnych mastných kyselín v pomere 4:1. Vďaka svojej protizápalovej aktivite je významným hráčom v boji proti akné.
  • Druh mikroriasy PAVLOVA LUTHERI má svoj názov podľa tvaru bunky s dvoma charakteristickými bičíkmi a jej názov vzdáva poctu slávnej ruskej baletke Anne Pavlovovej. Tento konkrétny druh bol vybraný vďaka vysokému obsahu omega-3 mastných kyselín s dlhým reťazcom EPA a DHA, ktoré zlepšujú ochrannú bariéru pokožky, bojujú proti zápalom a majú schopnosť regulovať lipogenézu mazových buniek.

Účinok NATURA-TEC SEAPASSION™ CH sa prejavuje priamo v jadre buniek, ktoré sú následne schopné produkovať viac proteínov regulujúcich tvorbu akné. Organizmus dokáže vďaka tomu lepšie potlačiť zápal, hyperkeratózu a nadprodukciu lipidov, čo významne zlepšuje viditeľné prejavy akné na pokožke.

Výsledky testov in-vivo dokazujú, že NATURA-TEC SEAPASSION™ CH účinne pôsobí nielen na akné súvisiace s hormonálnymi zmenami počas puberty, ale aj na akné tvoriace sa pod vplyvom stresu či nesprávnych stravovacích návykov.

Po 2 mesiacoch aplikácie sa u užívateľov:

– zmenšila plocha lézií akné o 23,7 %,

– zmenšil obvod lézií akné o 26,2 %,

– zmenšila výška lézií akné o 15,0 %,

– tiež znížil počet lézií akné o 20,7 %.