Age Miracle

6 faktorov, ktoré urýchľujú vznik vrások: Na tieto si dávajte pozor! 

Skeeneffect vrásky
Skeeneffect vrásky
S pribúdajúcim vekom sa mení aj vaša pleť a niektoré každodenné návyky tomu nepomáhajú. Dobrou správou je, že existujú odporúčania, ktoré môžete začať robiť teraz, aby ste zlepšili zdravie svojej pokožky.

Počas procesu starnutia vaša pokožka stráca elastické vlákna a tvorba kolagénu sa spomaľuje. Strata elastických vlákien spôsobuje vrásky a bez kolagénu začína pokožka strácať svoju pružnosť, čo spôsobuje jej ochabnutie, vrásky alebo kožovitý vzhľad. Vrásky sú prirodzeným prejavom, ktorý najčastejšie vzniká vo veku nad 40 rokov, avšak tento proces je možné zmierniť. Ako? Na to existuje niekoľko odporúčaní, ktoré by ste mali vyskúšať, ak vám záleží na zdraví vašej pleti. 

Nezabúdajte: Vzniknuté vrásky síce už nedokážu úplne zmiznúť, no môže dôjsť k ich vyhladeniu a redukcii ich ďalšieho vzniku.

Môžeme ovplyvniť vznik vrások?

Existuje niekoľko bežných vecí, ktorých sa všetci niekedy v živote dopúšťame a ktoré negatívne ovplyvňujú zdravie našej pokožky. Ak robíte niektorú z nich, zvážte prijatie kľúčových opatrení na zmenu tejto situácie. Súčasťou je aj používanie vhodných produktov. Štúdiami overené látky obsahujú prípravky Skeeneffect, ktoré sú rozdelené do štyroch základných radov produktov. Na vrásky je najvhodnejšia rada Skeeneffect Ageless a Skeeneffect Age Miracle. 

Dôležité je dodržiavať všetky opatrenia dlhšiu dobu a pravidelne. Zmeníte tak vzhľad svojej pokožky v tom najlepšom slova zmysle a zároveň posilníte aj jej zdravie. 

1. Vystavovanie sa UV žiareniu

Niet pochýb o tom, že UV žiarenie spôsobuje vrásky. Poškodenia spôsobené slnkom sa kumulujú a akékoľvek vystavenie sa ultrafialovému žiareniu, a to aj zo solárií, je pre pokožku škodlivé. Takisto neexistuje nič také ako základné opálenie alebo zdravé opálenie. V soláriách sa používajú UVA žiarovky a je známe, že UVA je karcinogénne. 

Časté opaľovanie, opakované spálenie a nedostatočná ochrana pred škodlivým UVA alebo UVB žiarením, prispievajú k predčasnému starnutiu pokožky, hlbokým vráskam a zvýšenému riziku rakoviny kože.

Skeeneffect vrásky

Čo robiť v tomto prípade? Odporúčame liečbu, ktorá spočíva hlavne vo vyhýbaní sa slnku, používaní opaľovacím krémov s SPF faktorom či konzumovaní špeciálnych výživových doplnkoch. Ideálne takých, ktoré obsahujú aktívne látky s cieľom spomaliť fotostarnutie. Pre ešte vyššiu ochranu odporúčame nosiť pokrývky hlavy a oblečenie, aby ste minimalizovali poškodenie pokožky UV žiarením. To platí najmä v situácii, keď je vysoký UV faktor, predovšetkým v čase od 10:00 – 15:00. V tomto čase je slnko najnebezpečnejšie. 

2. Fajčenie ako rizikový faktor

Fajčenie je škodlivé pre vašu pokožku a spôsobuje jej rýchle starnutie, najmä zvýšeným výskytom mimických vrások okolo úst, tzv. fajčiarskych vrások. Aj napriek tomu, že fajčenie nie je jedinou príčinou vzniku vrások, patrí medzi tie najrizikovejšie faktory, ktoré spôsobujú tento kožný problém. Aké odporúčame ošetrenie? Zvážte možnosť prihlásiť sa do programu na odvykanie od fajčenia, prípadne užívajte produkty, ktoré na to slúžia. Aj keď je odvykanie dlhodobý proces, určite sa oplatí ísť do toho. 

Skeeneffect vrásky

3. Opakujúce sa pohyby

Opakované pohyby so svalovou kontrakciou môžu spôsobiť vrásky na tvári. Tieto normálne výrazy tváre sa často považujú za znaky šťastného života. O ktoré ide? Predovšetkým, o vrásky po stranách očí a okolo úst z úsmevu, vrásky na čele a medzi obočím z expresívneho rozprávania, keď ľudia zdvihnú obočie a ,,králičie“ vrásky na nose.

My v takomto prípade odporúčame dôkladné ošetrenie. Ak vás tieto vrásky obťažujú, môžete sa pokúsiť vyhnúť týmto opakovaným pohybom. Invazívne ošetrenie pleti ako dodanie výživných látok, kyseliny hyalurónovej a argilerinu – prírodného botoxu, vitamínov v týchto oblastiach môže pomôcť, ale nedokáže zvrátiť vzniknuté vrásky.

4. Polohy počas spánku

Keď spíte na boku alebo na bruchu, pokožka sa môže zvrásniť, hlavne vtedy, ak každú noc skončíte v rovnakej polohe. V podstate si vytvárate mimické vrásky alebo záhyby v dôsledku vonkajšieho tlaku na pokožku namiesto vnútornej zmeny štruktúry pokožky.

Tomu však zabránite tak, že zmeníte polohu počas spánku tak, aby ste sa vyhli tlaku na pokožku. To môže znamenať spanie na chrbte. Môžete tiež zvážiť používanie hodvábnych obliečok na vankúše, ktoré znižujú trenie o pokožku.

5. Diéta a cvičenie

Predčasné starnutie a poškodenie pokožky môžu zhoršovať nezdravé návyky, ako je nesprávna výživa a sedavý spôsob života. Strava s vysokým obsahom tukov a spracovaných potravín ovplyvňuje štruktúru pokožky, jej tón a môže spôsobiť vyrážky. Ak necvičíte, prichádzate o rôzne spôsoby, ako cvičenie pomáha pokožke tým, že jej dodáva kyslík, zvyšuje tvorbu kolagénu a podporuje vznik nových kožných buniek.

Ideálnym riešením je, ak prijmete holistický prístup k svojmu celkovému zdraviu a pohode tým, že budete jesť zdravú a vyváženú stravu, piť veľa vody, pravidelne cvičiť a podniknete kroky na zvládnutie stresu a podporu svojho duševného zdravia.

6. Starostlivosť o pleť

S pribúdajúcim vekom sa vaša pokožka stáva suchšou, citlivejšou a ľahšie podráždenou ako v mladosti. Dôsledné dodržiavanie režimu starostlivosti o pleť vám pomôže udržať zdravý lesk vašej pokožky. Používanie produktov Skeeneffect môže byť skvelou voľbou. Dokonca, tieto prípravky sú známe tým, že dokážu znížiť aj výskyt vrások o viac ako 44 %. 

Dôležité je však užívať Skeeneffect krém v kombinácii s výživovým doplnok. Zdravie pleti totiž pramení zvnútra a preto je kľúčové ju dôkladne vyživiť. Produkty tejto slovenskej značky sa odporúča užívať aspoň po dobu 3 mesiacov. Po tomto čase už na sebe môžete pozorovať prvé výsledky. 

Túžite po pleti bez vrások? Dodržiavajte všetky naše odporúčania a používajte produkty Skeeneffect, ktoré obsahujú vysoko účinné látky. Tie dokážu zabezpečiť efektívne výsledky, ktoré zaručene oceníte. Pleť bez vrások môžu mať ženy aj v pokročilom veku, dôležitá je správna starostlivosť.