Young Age

Základy zdravého opaľovania: Na čo si dávať pozor?

zdravé opaľovanie Skeeneffect
zdravé opaľovanie Skeeneffect
Opaľovanie je zdravé a telu neškodí. Je však dôležité poznať hranice zdravého opaľovania a venovať mu zvýšenú pozornosť. Ak chcete predísť spáleniu pokožky, odporúčame vám používať kvalitné produkty a dodržiavať dôležité odporúčania. 

Stalo sa vám už niekedy v živote, že ste sa spálili na slnku? Pravdepodobne neraz. Ak sa slnku vystavujete nadmerným spôsobom a často, môže dochádzať k spáleniu pokožky opakovane, a to rozhodne nie je dobré. Automaticky sa tak zvyšuje riziko vzniku rakoviny kože a pokožka postupne stráca svoju pevnosť a pružnosť. Po krásne opálenom tele túži každý a každý ho aj môže mať bez toho, aby čelil popáleninám zo slnka. 

Lokálne krémy nemusia byť účinné

Klasické opaľovacie krémy častokrát nie sú účinné tak, ako by sme si predstavovali. Nie sú totiž schopné zabezpečiť ochranu pokožky počas celého dňa. Ľudia si totiž zvyknú aplikovať na pokožku tela len veľmi malé množstvo opaľovacieho krému, v dôsledku čoho opaľovací krém poskytuje len veľmi malú časť ochrany. 

Okrem iného, lokálny krém sa dokáže veľmi ľahko opotrebovať aj z dôvodu prirodzeného potenia či trenia o odev. To isté platí aj v prípade, že si idete po natretí sa opaľovacím krémom zaplávať do vody. Aj napriek tomu, že niektoré opaľovacie krémy sú vodoodolné, nedokážu zabezpečiť po kúpaní sa dostatočnú ochranu a je potrebné sa natierať viackrát. 

Remember: Málokto sa dokáže natrieť opaľovacím krémom tak, aby zasiahol všetky miesta na svojom tele. Aj preto častokrát u ľudí dochádza k spáleniu ramien, chrbta či chodidiel a uší. Ide o miesta, na ktoré sa pri opaľovaní zvykne zabudnúť. 

Pozor na UV faktor

Ak sa rozhodnete tráviť čas na slnku a vystavovať sa priamemu slnečnému žiareniu, určite odporúčame zamerať sa na aktuálny UV faktor. Ten nájdete vždy pri informáciách o počasí v danej lokalite. Odporúča sa totiž zbytočne nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu v situáciách, kedy je UV faktor vyšší ako 8. Môže totiž narásť až do výšky 11, kedy sa už úplne odporúča vyhnúť slnečnému žiareniu a zdržiavať sa radšej vo vnútri budov. 

zdravé opaľovanie Skeeneffect

Vitamín D a jeho pozitívny vplyv

Opaľovanie je dôležité aj z toho hľadiska, že vďaka nemu prijímate vitamín D zo slnka. Ten má priaznivý vplyv nielen na fyzické, ale aj psychické zdravie. Zabezpečuje tiež správne fungovanie pohybového aparátu a ďalších dôležitých funkcií v ľudskom tele. Má pozitívne vlastnosti aj na zdravý vývoj kostí a zubov. Na dostatočný príjem vitamínu D vám však postačí na slnku stráviť približne 15 minút. Na to, aby ste prijali dostatok tohto vitamínu sa rozhodne nebudete musieť opaľovať hodiny. 

Ochrana pred slnkom zvnútra

Nie je dôležité natierať sa len krémami na ochranu pred slnkom. Tiež je veľmi kľúčové ochrániť svoju pokožku zvnútra a presne na to slúžia výživové doplnky Skeeneffect. Tie sa užívajú v kombinácii s krémom, pričom prinášajú skutočne obdivuhodné výsledky. Napríklad, prípravok Skeeneffect Ageless obsahuje aj látku NutroxSun®, ktorá chráni pokožku smerom zvnútra von. Kombinácia výživového doplnku a krému je vhodná na dôkladnú ochranu pokožky a na každodenné použitie

NutroxSun® a jeho benefity

Chráni pokožku pred škodlivými účinkami UV žiarenia, zabraňuje popáleninám a znižuje prejavy starnutia. To všetko sú účinky, ktoré boli preukázané na látke NutroxSun®. Vo všeobecnosti ide o zmes výťažkov z pomela a rozmarínu. Aké ďalšie benefity táto jedinečná látka obsiahnutá v Skeeneffect produktoch prináša? 

Zvyšuje pružnosť pokožky, znižuje hĺbku vrások pokožky a oxidáciu kožných buniek či tiež posilňuje odolnosť voči spáleniu slnkom. Zabezpečuje tak dokonalú ochranu, a to rovnako pred UVA ako aj pred UVB žiarením. 

Účinky potvrdené štúdiami

NutroxSun® je látka obsiahnutá v Skeeneffect produktoch, ktorá prináša skutočne priaznivé vlastnosti na pokožku. Tie boli potvrdené aj v mnohých odborných štúdiách, ktoré sa vykonávali pod dohľadom vysoko kvalifikovaných odborníkov. 

Napríklad, v jednej zo štúdii bola u ľudí UV žiareniu vystavená práve koža na chrbte. Postupne sa v pravidelných intervaloch merala aj úroveň poškodenia kože. Vo výsledku sa tak potvrdilo, že elasticita pokožky v skupinách s NutroxSun®  sa po dvoch týždňoch zvýšila o 2,9 % až 3,3 % v porovnaní s poklesom o 0,1 % v skupine s placebom.

Výskumníci v štúdii tiež zistili, že hĺbka vrások v skupinách NutroxSun® sa po dvoch týždňoch znížila o 8,8 % – 9,1 % a po mesiaci o 12,6 % – 13,4 %. Zatiaľ čo hĺbka vrások sa po dvoch týždňoch zvýšila o 1,2 % a v skupine s placebom sa znížila o 2,2 % po mesiaci.

Chráňte sa, aj keď slnko nesvieti

Možno je to pre vás zvláštne, používať prípravky na ochranu pokožky v situáciách, kedy slnko priamo nesvieti, ale verte, že je to to najlepšie, čo môžete pre svoju pokožku urobiť. Je totiž všeobecne známe, že až 80 % celoživotného vystavenia pokožky slnečnému žiareniu sa vyskytuje úplne náhodne a bez plánovania. Nechráňte tak svoju pokožku len v situácii, kedy sa chystáte opaľovať, ale aj v čase, kedy slnko zrovna nesvieti a je zamračené či, dokonca, počas zimného obdobia

zdravé opaľovanie Skeeneffect

Okrem iného, nezameriavajte sa len na ochranu pokožky tela, ale aj tváre. Práve na nej totiž vplyvom slnečného žiarenia častokrát vznikajú pigmentové škvrny, vrásky či iné nedokonalosti. 

Chráňte svoju pokožku pred slnečným žiarením vďaka jedinečným produktom Skeeneffect, ktoré podporujú celkové zdravie pleti – dodávajú jej žiarivosť, sviežosť a mladistvý vzhľad. Tým, že budete chrániť svoju pleť zvnútra aj zvonku, sa efektívne vyhnete nebezpečnému spáleniu slnečným žiarením.