Young Age

Najlepšie probiotikum na pleť? Spoznajte nuPROBI Acne!

probiotika plet skeeneffect
probiotika plet skeeneffect
Probiotiká majú na zdravie obrovský vplyv. Nielen na črevá a imunitný systém, ale rovnako aj na pleť. Chcete aj vy podporiť stav vašej pokožky? V tom prípade sa zoznámte s probiotikami! 

O probiotikách ste možno počuli v súvislosti so zdravím čriev alebo jogurtov, ale vedeli ste, že tieto priateľské malé baktérie sú dôležité aj v kozmetickom priemysle? Čo sú to probiotiká, aké sú ich výhody, aké sú najlepšie produkty s ich obsahom a prečo by ste mali zvážiť ich zaradenie do svojej starostlivosti o pleť? Na to všetko vám zodpovedáme v tomto článku. 

Čo sú to probiotiká?

Najjednoduchšie povedané, probiotiká sú dobré baktérie, ktoré podporujú zdravie. Zvyčajne sa spájajú so zdravím tráviaceho traktu, ale teraz sa dostávajú do popredia aj v oblasti starostlivosti o pleť.

Probiotiká pomáhajú udržiavať rovnováhu medzi miliardou mikroorganizmov, ktoré žijú na našej pokožke a ktoré poznáme pod názvom kožný mikrobióm. Udržiavanie tejto rovnováhy je pre zdravie pokožky kľúčové, pretože nerovnováha môže viesť k problémom, ako je suchosť, akné a zvýšená citlivosť.

Prečo je potrebné vyskúšať probiotiká na pleť?

Možno si teraz hovoríte: ,,Prečo by som mal užívať probiotiká v rámci svojej starostlivosti o pleť?“ Hlavne z dôvodu, že predstavujú prirodzený a vedecky podložený spôsob podpory zdravia vašej pleti.

Udržiavaním rovnováhy mikrobiómu vašej pokožky môžu probiotiká zabezpečiť optimálne fungovanie vašej pokožky a liečiť kožné poruchy. Používanie probiotík navyše dopĺňa výhody probiotík v strave, čo vedie k holistickému prístupu – udržaniu homeostázy (rovnováhy) pokožky.

5 kľúčových účinkov na pleť

Aký veľký vplyv majú probiotiká na pleť a prečo sú pre našu pokožku tak kľúčové? Prinášame vám TOP 5 účinkov, o ktorých ste doteraz možno ani nevedeli. O ktoré ide?

1. Zvyšujú hydratáciu

Probiotiká posilňujú kožnú bariéru tým, že zadržiavajú vlhkosť. Zároveň pôsobia ako prírodné zvlhčovadlá, ktoré prirodzene priťahujú vodu na povrch pokožky a stimulujú produkciu lipidov. Tým zabraňujú strate vody a vysušovaniu pokožky. A čo je výsledkom? Zaručene hydratovaná a plná pleť.

2. Zmierňujú zápal na pokožke 

Podráždená a začervenaná pokožka je často sprievodným javom zápalu. Aj v tomto prípade prichádzajú na rad probiotiká. Tie pomáhajú pri zmiernení začervenania a zápalu tým, že obnovujú rovnováhu mikrobiómu pokožky. Znižujú zápalové reakcie a podporujú tvorbu upokojujúcich látok v pokožke.

probiotika plet skeeneffect

Remember: Probiotiká v kozmeceutikách sú prospešné aj pre ľudí s kožnými ochoreniami, ako je napríklad atopická dermatitída, akné alebo rosacea. 

3. Regulujú produkciu oleja

Trápi vás mastná pleť? V tom prípade vám rozhodne probiotiká pomôžu. Pomáhajú totiž vyvážiť mikrobióm vašej pokožky a znižujú nadprodukciu kožného mazu. Táto rovnováha je kľúčom k zdravej a žiarivej pleti.

Vyššie sme si spomínali, že probiotiká pôsobia protizápalovo, čo sa tiež týka mastnej pleti. Mnohé štúdie totiž potvrdili, že zápal patrí medzi najčastejšie spúšťače vyššej produkcie kožného mazu. Probiotiká posilňujú kožnú bariéru a zabraňujú nadmernému vysúšaniu pleti.

4. Zlepšujú textúru

Probiotiká majú veľký vplyv na zdravie a vzhľad našej pleti. Zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní vyváženého mikrobiómu pokožky, čo následne vedie k hladšej a jemnejšej textúre pleti. Sú tajnou zložkou nepolapiteľného lesku, ktorí by sme chceli všetci tak veľmi dosiahnuť!

Okrem toho probiotiká tiež podporujú prirodzený proces obnovy pokožky, pomáhajú zbaviť sa odumretých kožných buniek a odhaliť pod nimi sviežu, živú pokožku. 

5. Posilňujú kožnú bariéru

Jednou zo super schopností probiotík je posilňovanie kožnej bariéry, vďaka čomu je odolná voči stresovým faktorom prostredia, ako je znečistenie a UV žiarenie, ktoré môžu viesť ku vzniku rakovine kože. Silná kožná bariéra tiež zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky. Ako? Probiotiká pomáhajú udržiavať vlhkosť, podporujú regeneráciu buniek a spomaľujú tvorbu vrások a jemných liniek.

Výživový doplnok Skeeneffect Young Age

Pýtate sa, ako dodať pleti potrebné probiotiká? My máme riešenie! A tým je výživový doplnok Skeeneeffect Young AgeObsahuje inovatívnu aktívnu látku nuPROBI Acne. Ide o tyndallizovaný probiotický kmeň Lactobacillus plantarum. NuPROBI Acne ako imunomodulačná látka (reguluje sekréciu cytokínov/IL) znižuje hladinu porfyrínov súvisiacich s akné. 

Toto najčastejšie kožné ochorenie môže byť frustrujúce, ale my máme dobrú správu, pretože ho je možné efektívne vyriešiť pomocou výživového doplnku Skeeneffect Young Age. Prvé výsledky už môžete vidieť počas jednomesačnej liečby

Practical tip: Chcete posilniť starostlivosť o pleť ešte viac? V tom prípade používajte výživový doplnok v kombinácii s krémom Skeeneffect Young Age. Aktuálne máme v ponuke túto produktovú radu určenú pre dievčatá a chlapcov do 20 rokov. 

Akné sa dá liečiť!

Akné, ktoré svedčí o dysbióze kožného mikrobiómu, je jedným z najrozšírenejších ochorení na svete, ktoré postihuje takmer 10 % svetovej populácie. Toto ochorenie je spôsobené najmä porfyrínmi, čo sú bakteriálne exkréty, ktoré sa usádzajú a vedú k vzniku akné

Akné často súvisí so zápalom a nerovnováhou v kožnom mikrobióme, čo sú dve oblasti, v ktorých môžu probiotiká výrazne pomôcť. Skvelou správou je, že tento kožný problém je možné v dnešnej dobe vyriešiť. Dôležité je dodržiavať odporúčania a byť trpezlivý. Tak, ako akné nevzniká zo dňa na deň, ani sa ho tak rýchlo nezbavíte. Chce to čas, no pri používaní tých správnych produktov dôjde k prvým výsledkom už v priebehu prvého mesiaca.

Probiotiká majú v dnešnej dobe obrovský význam aj pre našu pleť. Pokiaľ ju chcete obohatiť o tieto prospešné baktérie, vyskúšajte naše produkty Skeeneffect